АКТУЕЛНО:

Одржан 1. Петровдански турнир у организацији Боћарског клуба Земун на Алтини

Боћарски клуб Земун организовао је први Петровдански турнир 9. јула 2023. године. У овиру терена овог Боћарског клуба су изграђени нови објекти, кафић са терасом и надстрешница, као и још неке помоћне просторије. Велики број екипа се окупио чак 46, и играло се на 6 терена.


Посебну атракцију је представљао во који се пекао, како би нахранио многобројне такмичаре и госте.

Играле су екипе: Бабуљ, Зрмања, Мима маркет, Русић, Шкорић, Ласта, Болеч, Бота, Вариводе, Цупаћ, Велебит, Победници, Дралукс, Јокић, Вукчевићи, Бећар, Лугар, Балкан, Панто, Сложна браћа, Драчевица, Калуђерица, Крајишници, Боџо, Цурлулу, Лика, Печењара Шуша, Ћук Батајница, Козара, Бановци Џаја, Ковач, БМВ Бановци, Панчево, Мачков камен, Мајстори, Врело, Ујак и нетјаци, Бенковац Гаги, Чаруга, Земун, Банзого Братишковци, 3М, Павловић, Шкарпати, Шампиони, Допуђа.

Треће мјесто освојила је екипа Болеч.


Друго мјесто освојила је екипа Чаруга из Бановаца.

Најбоља је екипа Драчевица.

Најмлађи играч је био Петар Граић.

Најстарији играч је Војин Арчаба.

Могло се одмах видјети да је уложен велики труд да се овај комплекс среди. Такмичари су били нестрпљиви да почну надметање, неки су испробавали терене. Прије самог почетка турнира Миленко Шкундрић захвалио свима што су се одазвали и дошли на Први Петровдански турнир који ће бити традиционалан.

Након Шкундрића учеснике је поздравио и народни посланик и предсједник Савеза Срба из региона Миодраг Линта.

– Један од најважнијих задатака наше двије српске државе, Србије и Републике Срспке, је да стално јачамо духовно јединство српског народа без обзира на постојеће државне границе, да чувамо свој српски језик и ћирилицу, да славимо крсну славу и чувамо обичаје и традицију.
Линта је указао и на важност међусобног поштовања и солидарности, како су то уосталом чинили и наши преци.

Много посла на турниру је имао Марко Стојанац код кога су се екипе пријављивале, извлачили парови и терен на којем ће се који сусрет одиграти.

– У наредном периоду Боћарски клуб Земун ће тренирати и играти на овим теренима, а слобдним стилом ће се такође моћи играти по цијели дан, сваки дан. Данашњи Петровдански турнир ће бити јубиларни, али планирамо свака два мјесеца да одржимо турнир – рекао је Стојанац.

Секретар Боћарског клуба Земун и носилац свих активности у клубу Миленко Шкундрић је организатор турнира док је, како нам је Шкундрић рекао, члан БК Земун Богдан Олуић покровитељ турнира.

– Овај турнир поред тога што ће бити традиционалан, биће уврштен у календар Боћарског савеза Србије. Ово је прва организација овог турнира, тако да очекујемо из године у годину све бољу организацију. Очекујемо да ће овај простор бити један од најјачих боћарских центара у Србији, гдје ће се моћи такмичити у свим врстама боћања. Професионално, слободно, Воло и Рафа.

Већина Далматинаца воли да боћа, и тако најрадије испуњавају своје слободно вријеме, ипак професионално боћање изискује посвећеност, али и издвајање не тако малих средстава.

– За једног играча само комплет боћа кошта преко 250 евра. Међутим, одржавамо се у Лиги. Имамо три лиге Војвођанска, Београдска и Прва лига супер. Тренутно смо у другој лиги, јер немамо средстава да доведемо квалитетнијег играча, а и већи су трошкови за путовања.


Имају у плану да на једном терену организују турнир за све три врсте боћања у Србији, и за слободан стил, професионалце и петанке.

Свим учесницима је обезбијеђен доручак, за ручак ће се моћи послужити печеним волом и очекују да ће кроз турнир сигурно проћи око 300, 400 људи јер само учесника има преко 150.
Велики допринос су дали и Душан Манојловић Циго који није желио да се истиче, али су нам његови пријатељи рекли да откад знају за њега увијек је помагао.

Све грађевинске радове обављао је са својом екипом Боривоје Бербер, устајао у пет ујутро и како каже Богдан Олуић увијек био увјерен да ће успјети завршити радове до турнира.
Олуић се захвалио и Еlita Cop и власнику Веси Ромићу који је донирао 300 квадрата бехатон плоча.

Текст и фото: Драгана Бокун

Нема коментара

Напишите коментар